Top Social

Süleymanlılar bütün Müslümanları uyarıyor: Menzil ve İsmailağa hak tarikatlardan değil. Halid-i Bağdadi gerçek bir mürşidi-i kamil değil | Mehmet Fahri Sertkaya

akademi dergisi, mehmet fahri sertkaya, menzilciler, ismailağa cemaati, mahmud efendi, sahte mürşidler, müceddid, halid-i bağdadi, silsile-i saadat, gerçek yüzü, semerkand

Menzil grubuna ait Semerkand yayın evinin neşrettiği bir eser bile, bu grubun hak bir tarikat olmadığını ispat ediyor. Kendi kendilerini ele veriyorlar.

Silsile-i aliyyede 28. halka Abdullah-i Dehlevi (k.s.)’dir. Bunların bozuk, tahrif edilmiş silsilelerinde ise 28. halka Halid-i Bağdadi’dir. Aslında gerçek bir mürşid-i kamil olmadığı halde bunlar tarafından öyle kabul edilir. Halid-i Bağdadi’nin ilk halifelerinden olan Muhammed Hani bile yazmış olduğu ve Semerkand tarafından neşredilen Behcetü’s Seniyye isimli eserinde söyle der:


➥ ''Halid-i Bağdadi kendisinden sonra, kendine rabıta yaptırabilecek güçte bir halife bırakmadı.''

Öyle ise bu silsile kim üzerinden, nasıl devam etti? Öyle ise Menzilcilerin, İhlasçıların yani Abdülhakim Arvasi’nin peşinden gidenlerin, İsmailağa’nın yani Mahmud Efendinin peşinden gidenlerin ve daha pek çok sözde tarikatın silsilesi 28. sırada kopmuş ve bozulmuştur. Çünkü hepsinin silsilesinde 28. sırada Halid-i Bağdadi var. Ve öylese ise ortada tartışılacak bir mesele bile yokmuş. Kimse de kimsenin değerlerine, büyüklerine, yoluna sövmüyormuş. O günden beri nursuz, feyizsizler ki halleri de bunu ispat ediyor. Osmanlının son döneminde bile bunlar dibe vurmuş haldelerdi. Günümüzde ise bunların öne çıkmış belli başlı hocaları, tam anlamı ile dinimizi dünya menfaat ve siyesetine alet edip Allah’ın lanet ettiği kişilerden olmuşlar.


 BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi

7 yorum on " Süleymanlılar bütün Müslümanları uyarıyor: Menzil ve İsmailağa hak tarikatlardan değil. Halid-i Bağdadi gerçek bir mürşidi-i kamil değil | Mehmet Fahri Sertkaya "
 1. Süleyman efendi ks.diyorki o yahudi bozuntusu asıl tokadı benden yiyecek,o iftiraattığı mübarek insanlarada bırakmayacağım

  YanıtlaSil
 2. Silsile-i aliyyede 28. halka Abdullah-i Dehlevi DİR tamam da onların silsilesindede 28. isim Şeyh Abdullah-ı Dehlevi (ks) Hz. 28. sırada Halid-i Bağdadi yok ki? yanlış mı yazdınız acaba.. bi kontrol edin bence. ne olursa olsun adaletli olmak gerek. Sure (Mâide Suresi), 8. Ayet
  Ey iman edenler! Allah için hakkı titizlikle ayakta tutan, adalet ile şahitlik eden kimseler olun. Bir topluma olan kininiz sizi adaletsizliğe itmesin. Adil olun. Bu, Allah'a karşı gelmekten sakınmaya daha yakındır. Allah'a karşı gelmekten sakının. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.

  YanıtlaSil
 3. Allah'tan korkun orada kitabı yazanın yorumları var ve Mevlana Halid hz "yanımda mürid yoktur ve İsmail hz işaret ederek" diyerek kendi ocağını işaret etmektedir, halbuki özellikle Anadoluya birçok halife gönderdi, hiç birinede rabıta yaptırma demedi, daha birçok eseri var ve hiçbirinde böyle demiyor, bu kitabıda sonuçta bir kul yazdı ve mübareğin dediği açık, yine iftira ve yalan dolan, lakin bunlar manen yanınıza kalır sanmayın..

  YanıtlaSil
 4. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 5. ben gercekten sizin sülmeyman efendiye baglı o gercek süleymancılardan olduguna inanmıyorum. bu ismi kirletiyorsunuz. arkandakine söyle duysun onlarda. biz sizin süleymancı oldugunuza inanmıyoruz. bu ısmı kırletmeyın artık. utanıyorum sizden.

  YanıtlaSil
 6. ALLAH ADIYAMAN MENZİLİN YOLUNU BAHTINI AÇIK ETSİN.M.F.S.GİBİ FİTNECİ FESARCI MÜSLÜMAN GÖRÜNÜMLÜ AMERİKAN AJANLARINI PERİŞAN ETSİN.SÜLEYMAN EFENDİ HAYYATTA OLSAYDI SANA İYİ BİR OSMANLI TOKADI YAPIŞTIRIRDI.SEN GİT ABDEST ALMAYI ÖREN KALLEŞ HERİF.

  YanıtlaSil