Top Social

Ali Haydar Efendi de zahiri alimdi. Mürşid ya da Müceddid değildi. | Akademi Dergisi

süleyman hilmi tunahan, ali haydar efendi, mahmud efendi, ismail ağa cemaati, cübbeli, cübbeli ahmed hoca, kemal kacar, mürşid, müceddid,
Hz. Üstazımız (Süleyman Hilmi Tunahan) döneminde, maddi ve manevi tüm tasarrufunu gözler önüne serdiği halde o günün alimlerinden olan Ali Haydar Efendi (ki o zamanlar istanbul'un meşhur vaizlerindendir ve şimdiki Mahmud efendi'nin de üstadıdır. Kendisini Mürşid ilan etmiştir.) hastalanmış.

Hz. Üstazımız ziyarete gitmişler. Ali Haydar efendi diyor ki;

"Efendim falanca doktor gelecek, beni tedavi edecek, onu bekliyorum."

Hazretimiz "Öyleyse biz gidelim, bize lüzum yok. Mademki senin manevi bir doktora ihtiyacın yok öyleyse bize müsade et" diyor.

"Bize müsade et" der demez hemen yerinden fırlar, eline sarılır üstazımızın, "Aman hoca efendi, bana okumadan gitme" diye hz.mize ısrar eder. O zaman üstazımız şöyle buyurur;

➥ "Ey hocaefendi Bizim adresimiz sana bildirildi. Bizim maddi ve manevi tasarrufumuzun adresi de sana bildirildi. Sokağımız da sana gösterildi. Hatta evimizin numarası dahi sana bildirildiği halde, şu enaniyeti/benliği bir türlü atamadın

Süleyman Hilmi Tunahan (k.s.) tekrar tekrar Ali Haydar Efendi'yi ikaz etmiş ve "Mürşidlik iddia etme. Kendine rabıta yaptırma. Sen mürşid değilsin" demiştir. Yine bir arada oldukları bir sefer iyice üstüne gitmiş ve sert şekilde son bir kez ikaz etmiştir. Lakin Ali Haydar Efendi "Ben mürşidlik iddiamdan vazgeçsem bizim bu Mahmud vazgeçmez" gibi bir acayip bahane ile, gerçekte manevi bir hüneri, icazeti, tasarrufu olmadığı halde mürşidlik iddia etmeye devam etmiştir.

Resim: Ali Haydar Efendi

Bütün bunlara ve daha fazlasına şahit olan Süleyman Efendi'nin damadı merhum Kemal Kacar Hocaefendi, pek çok kere yolumuzun hocaefendilerine bunları anlatmıştır.


BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi
7 yorum on " Ali Haydar Efendi de zahiri alimdi. Mürşid ya da Müceddid değildi. | Akademi Dergisi "
 1. ULAN ŞEERRFSİZ MFS ADLI İT.SEN KİM SEYDA ABDULBAKİ HAZRETLERİNİ ELEŞTİRMEK KİM.SEN KİM ÜSTAD BEDİÜZZAMANI ELEŞTİRMEK KİM.ULAN SEN KENDİNE PAPAZ ELBİSESİ GİYDİRDE SONRA ŞEYHLERİ,EVLİYALARI İSLAM ALİMLERİNİ ELEŞTİR.ULAN KÖPEK MFS.ULAN ERKEGİN OROSPUSU.SENİ ASMAK KESMEK DİDİM DİLİM PARAMPARÇA ETMEK LAZIM.ALLAH SENİN BELANI VERSİN.AMİN,AMİN,AMİN.Bİ HURMETİ SÜLEYMAN HİLMİ TUNAHAN (K.S.)

  YanıtlaSil
 2. OYLAR DEMOKRAT PARTİYE.AYNI ZAMANDA MİSVAK YAYINLARININ İSLAMİYETLE ALAKALI KİTABINI HEMEN ALIYORUM.ADANMIŞ BİR ÖMÜR KİTABINIDA ALIYORUM.ALLAH SENİN BELANI VRSİN ŞEREFSİZ MEHMET FAHRİ SERTKAYA.SENİN GİBİ MÜSLÜMANIN CANI CEHENNEMİN DİBİNE İNŞAALLAH.ALLAHIN LANETİ SANA VE SENİN GİBİ ALİMLERİ ELEŞTİRENLERE OLSUN.AMİN.AMİN.AMİN.Bİ HURMETİ ÜSTAD BEİÜZZAMAN SAİD NURSİ(K.S.)

  YanıtlaSil
 3. ASILACAK ADAM MEHMET FAHRİ SERTKAYA.SENİ SERT BİR KAZIGA OTURTMAK LAZIM.

  YanıtlaSil
 4. GERİCİ,YOBAZ,HAİN M.F.S. BİR VATAN HAİNİ.

  YanıtlaSil