Top Social

Hak tarikat zan edilen İsmailağa'ya bağlı bir üfürükçüye yıllar sonra nihayet operasyon yapıldı | Akademi Dergisi

akademi dergisi, mehmet fahri sertkaya, ismailağa cemaati, cinci hocalar, üfürükçüler, gerçek yüzü, müslüman genç, muska,
Kartal'da çocuğu olmayan kadınlara muska yazdığı ve cin çıkarma vaadiyle dolandırdığı öne sürülen sahte hoca yakalandı. Sahte hocanın evine yoğunluktan dolayı "sıramatik" koyduğu belirlendi.


Evin duvarına asılan "Bakım ücreti 30 lira", "Muska ücretimiz 300 lira, Pazarlık yapılmaz" yazıları dikkat çekti. Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerine Esentepe Mahallesi'nde bulunan bir evdeki hocanın çocuğu olmayan kadınlara tedavi vaadiyle muska yazdığı ve cin çıkartacağını söyleyerek dolandırdığı yönünde bir ihbar geldi.

Sivil polisler ihbarı değerlendirip eve giderek inceleme yaptı. Daha sonra polis ekipleri eve operasyon düzenleyerek Salih G. isimli sahte hoca ve sahte hocaya yardım eden T.G., İ.G. ve A.C.G.'yi de gözaltına aldı. Ekipler evde yaptığı aramalarda muska yazmak için kullanılan çok sayıda kağıt, arapça yazılar bulunan kağıtlar ve 6 bin 300 lira ele geçirildi.

Polis ekipleri Salih G. isimli sahte hocanın yaşanan yoğunluk sebebiyle gelenlere sıramatik ile numara verdiği, sırası gelenlerin içeriye alınarak işleme başlandığı belirledi. Ekiplerin evde yaptığı aramalarda duvarlarda 'bakım ücreti 30 lira', 'Muska ücretimiz 300 lira pazarlık yapmayın' şeklinde yazılar olması dikkat çekti.

1 yorum on " Hak tarikat zan edilen İsmailağa'ya bağlı bir üfürükçüye yıllar sonra nihayet operasyon yapıldı | Akademi Dergisi "
  1. SİZ Mİ GERÇEK DOGRU YOLDASINIZ ŞEREFSİZLER.SÜLEYMAN EFENDİYE KURBAN OLUN.

    YanıtlaSil