Top Social

Cübbeli Ahmet Hoca bu gerçeği uzun süre daha toplumdan gizleyemez: 'Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta' | Akademi Dergisi (video)

ali eren hoca, ses kaydı, telefon görüşmesi, mahmud efendi, akıl sağlığı, sefa saygılı, ismailağa cemaati, mehmet fahri sertkaya, cübbeli ahmet hoca, video, hak tarikat mı,

"Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta"

BİZDE YALAN, İFTİRA, HAKARET YOK: Mahmud Efendi sağlıklı değil. 

Mürşid hatta müceddid olduğu iddia edilen Mahmud Efendi'nin 1998'den bu yana akıl sağlığının yerinde olmadığını ve ülkenin önde gelen psikiyatrlarına bile götürülüp netice alınamadığını yazdığımızda, bunun yalan ve hakaret olduğunu düşünen çok sayıda cemaat mensubu, çok seviyesizce sayfamıza saldırmıştı. 

Cemaat mensuplarından biri, yalan yazdığımızdan ve iftira attığımızdan kendince o kadar emindi ki, bizi rezil etmek ve yalancı çıkartmak için, kendinden çok emin şekilde, bu bilginin kaynağı olan, bu gerçeği kendisinden de dinlediğimiz Ali Eren hocayı aramış ve bir de ses kaydı yapmıştı. 

Uzun süre bu cemaat mensubundan ses çıkmayınca, ses kaydını paylaşamayınca üzerine gitmiştik ve "Hani ses kaydı yapacak ve bizi yalancı çıkaracaktın? Paylaşsana şu kaydı artık?" demiştik. O da istemeye istemeye bu ses kaydını profilinde herkese açık olarak paylaşmıştı. Kimse kendisine, bize yapıldığı gibi hakaret, küfür hatta tehdit içeren karşılıklar vermediği halde, Sadece 5-10 dakika sonra da bu paylaşımını silmişti. İşte bu videoyu, biz de bu şekilde ele geçirmiştik.

Bu görüşme sırasında Ali Eren hoca, müslüman bir psikiyatr olan ve İslamcı basında zaman zaman tam sayfa yazıları basılan Prof. Dr. Sefa Saygılı'nın, Mahmud Efendi hakkında kendisine anlattıklarını bir kez daha anlattı. Saygılı'nın "Mahmud efendi hasta. Ama çok hasta. Kendini bilemeyecek kadar hasta" dediğini anlattı. 

Zaten Ali Eren hoca ile hususi görüşmemizde, bu hatırasını bana "Sefa ile biz tanışırız. Yakın arkadaşız. Bir gün bir kitap fuarında denk geldik. Orada anlattı bunları bana." demişti. Hatta Sefa Saygılı Ali Eren'e "Hocam! Bana getirdiler Mahmud Efendi'yi... Tanıştık. Muayene ettim. İlaçlar yazdım. 15 gün sonra bana yine kontrole getirdiler. Beni tanımıyordu. Benimle tanıştığını hatırlamıyordu. Benimle bir daha tanıştı.' demiş. Bunu da anlatmıştı bana Ali Eren hoca...

Ayrıca, bu çirkin tavırları sergileyen, neyin ne olduğunu bilmeden ve neyi ispat edebildiğimizi bile dinlemeden bize saldıran, şu telefon görüşmelerini de yapan şahsın veya meydanda çok fazla sayıda bulunan bu şahıs gibilerin iddia ettiği gibi, biz hiç kimseye "sapık, deli, manyak" v.s. şeklinde hakaretler etmedik. Dahası da var, cemaatte Mahmud efendiye ve ailesine yakın olan herkes biliyor ki Mahmud efendi 1998 yılından beri onlarca psikiyatr hekime götürüldü. Bize iftiralar atarak cemaat mensuplarını üzerimize salanlar da biliyorlar ki, biz Akademi Dergisi olarak Mahmud Efendi'nin bu durumuna hiçbir zaman "bunama" da demedik. Bu durumu biz, yaşlılığı ile alakalı da görmüyoruz. Bu rahatsızlık iyice yaşlanmadığı zamanlarda da kendisinde mevcuttu. Bir insanın peşinden yüz binlerce hatta milyonla müslüman gidiyor iken, bu şahsın yirmi yıla yakın bir süredir akli melekelerinin yerinde olmadığı en yetkili uzmanlar araya konarak ispat edilebiliyorsa, bu gerçeği ifade etmek suç değil, anayasal bir hak olan ifade özgürlüğüdür. Dinen de derhal yerine getirilmesi gereken bir ikaz vazifesidir. Asıl suç, asıl seviyesizlik, alenen meydanda olan böylesine korkunç bir gerçeği, böylesine dünyevi ve uhrevi felaketlere sebep olabilecek gerçeği görmezden gelmek, bu milletten ve ümmetten gizlemek, kendinin kim olduğunu bile bilemeyecek hallere giren bir hastayı sömürmek, onun üzerinden dini ve tasavvufu da alet ederek dünyevi ve siyasi çıkar peşinde koşmaktır. 

Şu yola mensup olan sünni müslüman kardeşlerimize, sünni müslüman ve ehli tarik kardeşlerinden son bir ikazdır bu: ''Dönün, ayrılın bu bozuk yoldan, şayet gerçekten akıbet endişesi taşıyorsanız!''

"Efendi hazretleri şu hususta şöyle buyurdu, bu hususta böyle buyurdu" deyip durup da sizleri dünyevi ve uhrevi felaketlere sürükleyen hiç kimseye itibar etmeyin. İzin versinler, o yarı kapalı ceza evinden serbest bıraksınlar, sizler geçin Mahmud Efendi'nin karşısına, olaylar hakkında, gündem hakkında, ilmi meseleler hakkında kanaatini dinleyin. Tabii sizi anlayabiliyor, kendinin kim olduğunu biliyor ve size cevap verebiliyorsa. 


Zikredilen şahsın Ali Eren hoca ile yaptığı telefon görüşmesini openload kanalımızdan dinleyin... 

"Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta. Akıl sağlığı yerinde değil. Ali Eren hoca ve prof. dr. Sefa Saygılı da doğruladı" videosunu alternatif ok.ru kanalımızdan izleyin...

  BİR DE ŞURAYA BAKIN. Mahmud Efendi "Ben ihtiyarladım. Anlamam, karışmam. Siz ne yaparsanız yapın" diyor. Hem de bu şok edici sözleri, onlarca yıldır şiar edindiği sarık mevzusunda söylüyor.

Videoyu openload kanalımızdan izleyin...  

"Mahmud Efendi: 'Ben ihtiyarladım, siz ne halt ederseniz edin' | Akıl sağlığı yerinde mi?" videosunu alternatif ok.ru kanalımızdan izleyin...


Çok daha fazlası var. Daha fazla ayrıntı, daha fazla şok edici gerçek ve ispat şu adreste: Tıklayın...

BU YAYINIMIZI SOSYAL AĞLARDA PAYLAŞMAYIN, çünkü CIA SANSÜRLEYECEK ve kimse görmeyecek.

Bizi, gerçek sahibi CIA olan Facebook başta olmak üzere, Amerikan sosyal ağlarının  ve video kanallarının hiçbirinde sağlıklı/sansürsüz/özgür bir şekilde takip edemezsiniz. Senelerdir sansürleniyoruz ve bunu yüzlerce somut teknik delil ile, ayrıca binlerce kişinin şahitliği ile ispat edebiliyoruz. Buradaki yayınlarımızı/videolarımızı da Amerikan sosyal ağları üzerinden yaymayı başaramazsınız.

BİZİ TELEGRAM GRUBUMUZDAN TAKİP ETMELİSİNİZ

Paylaşımlarımızı anında görüp takip etmenin tek sağlıklı yolu Telegram grubumuza üye olmanızdır. WhatsApp'ın da gerçek sahibi CIA'dır ve Telegram, WhatsApp'ın alternatifi olan bir yazılımdır, bize has ve tarafımızdan üretilen bir yazılım değildir. Dünyada, onlarca devlette yüz milyonlarca kişi tarafından güvenle kullanılır. Güncel paylaşımlarımızdan anında haberdar olmak için www.telegram.org adresinden, kullandığınız cihaza uygun olan bir uygulamasını kurup, şuradaki Telegram kanalımıza takipçi olabilirsiniz: http://www.t.me/AkademiDergisi
4 yorum on " Cübbeli Ahmet Hoca bu gerçeği uzun süre daha toplumdan gizleyemez: 'Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta' | Akademi Dergisi (video) "
 1. Allahın laneti sizin gibi yalancıların üzerine olsun

  YanıtlaSil
 2. güneş balçıkla sıvanmaz akılsız haberci ....

  YanıtlaSil
 3. Bu haberi yapan KAŞAR kendin bile inanmiyorsun yaptigin habere klavyenin arkasindan cocuklarda yazar !!

  YanıtlaSil
 4. Yıllarca süleymanlı yurtlarinda kalip Mahmut Efendi hz ks intisap etmis biriyim.Kim derse ki hak biziz o batıldadir. Süleymanli cemaati uyarıyor diye başlık atmışsınız. Siz kimsiniz ki. Üstadıniz magaralarda kar altinda trenlerde ilim öğretirken siz saray gibi kurslarda 5 yıldızlı otel tipsali kızlara lise okutup hatta öyle ki universite dahi okutanlariniz.daracık diz alti parduse giyen basını cemaati temsil ediyorum diye deve horgucu gibi yapip tavşan bas baglayan guya hocahanimlariniz sakalllarini sıfır yapan ince bi biyikla saçını günümüz modasindan hallice kestiren tek dogru kendilerini gören bi cemaatsiniz. Ustadiniz Süleyman Hilmi Tunahan efendi ks yaşasaydı razi olur muydu bu halinizden. Farkinda misiniz hala derdiniz o bu cemaate laf atmak devlete karşı çıkmak sirtiniza kar yagarken ilim ogrenmeye çalışıp plastik catal bıçak kullanip aman ses cikmasin kurs oldugunu anlamasinlar burda diye yahut gözümle şahit oldum denetlemeye gelinince Kuranlari cuvallayip sürüye sürüye çatıya kaldirdiginiz günleri ne çabuk unuttunuz.. Allah hepimize hidayet nasip etsin.

  YanıtlaSil