Cübbeli Ahmet Hoca bu gerçeği uzun süre daha toplumdan gizleyemez: "Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta"

Cübbeli Ahmet Hoca bu gerçeği daha uzun süre toplumdan gizleyemez: "Mahmud Efendi kendini bilmeyecek kadar hasta"


"Mahmud Efendi kendini bilemeyecek kadar hasta"

BİZDE YALAN, İFTİRA, HAKARET YOK: Mahmud Efendi sağlıklı değil. 

Mürşid hatta müceddid olduğu iddia edilen Mahmud Efendi'nin 1998'den bu yana akıl sağlığının yerinde olmadığını ve ülkenin önde gelen psikiyatrlarına bile götürülüp netice alınamadığını yazdığımızda, bunun yalan ve hakaret olduğunu düşünen çok sayıda cemaat mensubu, çok seviyesizce sayfamıza saldırmıştı. 

Cemaat mensuplarından biri, yalan yazdığımızdan ve iftira attığımızdan kendince o kadar emindi ki, bizi rezil etmek ve yalancı çıkartmak için, kendinden çok emin şekilde, bu bilginin kaynağı olan, bu gerçeği kendisinden de dinlediğimiz Ali Eren hocayı aramış ve bir de ses kaydı yapmıştı. 

Uzun süre bu cemaat mensubundan ses çıkmayınca, ses kaydını paylaşamayınca üzerine gitmiştik ve "Hani ses kaydı yapacak ve bizi yalancı çıkaracaktın? Paylaşsana şu kaydı artık?" demiştik. O da istemeye istemeye bu ses kaydını profilinde herkese açık olarak paylaşmıştı. Kimse kendisine, bize yapıldığı gibi hakaret, küfür hatta tehdit içeren karşılıklar vermediği halde, Sadece 5-10 dakika sonra da bu paylaşımını silmişti. İşte bu videoyu, biz de bu şekilde ele geçirmiştik.

Bu görüşme sırasında Ali Eren hoca, müslüman bir psikiyatr olan ve İslamcı basında zaman zaman tam sayfa yazıları basılan Prof. Dr. Sefa Saygılı'nın, Mahmud Efendi hakkında kendisine anlattıklarını bir kez daha anlattı. Saygılı'nın "Mahmud efendi hasta. Ama çok hasta. Kendini bilemeyecek kadar hasta" dediğini anlattı. 

Zaten Ali Eren hoca ile hususi görüşmemizde, bu hatırasını bana "Sefa ile biz tanışırız. Yakın arkadaşız. Bir gün bir kitap fuarında denk geldik. Orada anlattı bunları bana." demişti. Hatta Sefa Saygılı Ali Eren'e "Hocam! Bana getirdiler Mahmud Efendi'yi... Tanıştık. Muayene ettim. İlaçlar yazdım. 15 gün sonra bana yine kontrole getirdiler. Beni tanımıyordu. Benimle tanıştığını hatırlamıyordu. Benimle bir daha tanıştı.' demiş. Bunu da anlatmıştı bana Ali Eren hoca...

Ayrıca, bu çirkin tavırları sergileyen, neyin ne olduğunu bilmeden ve neyi ispat edebildiğimizi bile dinlemeden bize saldıran, şu telefon görüşmelerini de yapan şahsın veya meydanda çok fazla sayıda bulunan bu şahıs gibilerin iddia etti gibi, biz hiç kimseye "sapık, deli, manyak" v.s. şeklinde hakaretler etmedik. Dahası da var, cemaatte Mahmud efendiye ve ailesine yakın olan herkes biliyor ki Mahmud efendi 1998 yılından beri onlarca psikiyatr hekime götürüldü. Bize iftiralar atarak cemaat mensuplarını üzerimize salanlar da biliyorlar ki biz Akademi Dergisi olarak Mahmud Efendinin bu durumuna hiçbir zaman "bunama" da demedik. Bu durumu biz, yaşlılığı ile alakalı da görmüyoruz. Bu rahatsızlık iyice yaşlanmadığı zamanlarda da kendisinde mevcuttu. Bir insanın peşinden yüz binlerce hatta milyonla müslüman gidiyor iken, bu şahsın yirmi yıla yakın bir süredir akli melekelerinin yerinde olmadığı en yetkili uzmanlar araya konarak ispat edilebiliyorsa, bu gerçeği ifade etmek suç değil, anayasal bir hak olan ifade özgürlüğüdür. Dinen de derhal yerine getirilmesi gereken bir ikaz vazifesidir. Asıl suç, asıl seviyesizlik, alenen meydanda olan böylesine korkunç bir gerçeği, böylesine dünyevi ve uhrevi felaketlere sebep olabilecek gerçeği görmezden gelmek, bu milletten ve ümmetten gizlemek, kendinin kim olduğunu bile bilemeyecek hallere giren bir hastayı sömürmek, onun üzerinden dini ve tasavvufu da alet ederek dünyevi ve siyasi çıkar peşinde koşmaktır. 

Şu yola mensup olan sünni müslüman kardeşlerimize, sünni müslüman ve ehli tarik kardeşlerinden son bir ikazdır bu: Dönün, ayrılın bu bozuk yoldan, şayet gerçekten akıbet endişesi taşıyorsanız!

"Efendi hazretleri şu hususta şöyle buyurdu, bu hususta böyle buyurdu" deyip durup da sizleri dünyevi ve uhrevi felaketlere sürükleyen hiç kimseye itibar etmeyin. İzin versinler, o yarı kapalı ceza evinden serbest bıraksınlar, sizler geçin Mahmud Efendi'nin karşısına, olaylar hakkında, gündem hakkında, ilmi meseleler hakkında kanaatini dinleyin. Tabii sizi anlayabiliyor, kendinin kim olduğunu biliyor ve size cevap verebiliyorsa. Zikredilen şahsın Ali Eren hoca ile yaptığı telefon görüşmesini dinleyin:

BİR DE ŞURAYA BAKIN. Mahmud Efendi "Ben ihtiyarladım. Anlamam, karışmam. Siz ne yaparsanız yapın" diyor. Hem de bu şok edici sözleri, onlarca yıldır şiar edindiği sarık mevzusunda söylüyor.


Çok daha fazlası var. Daha fazla ayrıntı, daha fazla şok edici gerçek ve ispat şu adreste: www.GercekMahmudEfendi.blogspot.com

2 yorum: Leave Your Comments

  1. Allahın laneti sizin gibi yalancıların üzerine olsun

    YanıtlaSil
  2. güneş balçıkla sıvanmaz akılsız haberci ....

    YanıtlaSil

More

Whats Hot